Hülya Koçyiğit’i ‘Susuz Yaz’ linçinden bakım kim kurtardı


Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Türkiye Kültür Yolu Festivalleri” kapsamında düzenlenen Trabzon Kültür Yolu Festivali, çeşitli etkinliklerle sürüyor. Festivalin 2. gününde Yeşilçam’ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan söyleşide sevenleriyle bir araya geldi.

“SUSUZ YAZ” FİLMİNDEKİ ANISINI ANLATTI

Oyunculuk döneminden birçok anı biriktirdiğini ifade ederek, “Susuz Yaz” filminde yaşadıklarını aktaran Koçyiğit, filmin çekildiği dönemde figürasyon ekibine verecek para olmadığını dile getirdi.

Koçyiğit, şöyle konuştu:

“Onun için köylülerden, kahvelerden, oradan buradan insanlara diyorlar ki ‘Bu meydanda, alanda film çekilecek ve siz orada işte oradaki kadına taş atacaksınız, onun saçlarından tutup sürükleyeceksiniz, linç edeceksiniz’. Bir sürü genç film ve oyunculuk hevesiyle gerçekten beni linç ediyorlardı. O arada annem setteydi ve canhıraş bir şekilde kendini kameraların önüne atarak ‘Evladıma dokunmayın’ diye koştu.

Tabii ki sahne bozulmuştu annemin girişiyle. Daha sonra anonslar yapıldı. Bu gerçek değil. Bu bir film sahnesi. Bu kadar gerçek. ‘Taş atmayın. Yaralamayın’ dendi. Unutamam Alev Bey, Ali Şen, Şener Şener’in babası, o da benim rol arkadaşım. Halkın hezeyanını görünce o da benim üstüme kapandı, beni korumaya çalıştı. Böyle çok anı var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir